„Dyskutujmy z Facebookiem surowymi grzywnami”12:01

  • 0
Opublikowane 5 listopada 2016

Wielu działaczy szeroko pojętej prawicy zabrało głos podczas protestu przeciw cenzurze wprowadzonej na Facebooku. Inspiratorem wprowadzenia „nowych standardów” jest prawdopodobnie Komisja Europejska. Portal Marka Zuckerberga jest jednak prywatnym podmiotem gospodarczym i to właśnie w jego stronę narodowcy kierują całą krytykę.

„Przedstawiciel MW powiedział, że Facebook nie chce z nami dyskutować. A ja uważam, że z Facebookiem można dyskutować tylko surowymi grzywnami za łamanie wolności słowa” – mówił na wiecu prof. Jerzy Robert Nowak.

„W ciągu mijającego roku, kiedy trwały te pierwsze fale, tzw. uchodźców, kiedy zachodnie miasta dosłownie płonęły, kiedy ci tzw. uchodźcy gwałcili, mordowali, plądrowali (…) a wśród zachodnich mediów panowała zmowa milczenia, wówczas jedynym źródłem informacji nt. tamtych wydarzeń były udostępnienia użytkowników Facebooka. Szybko administracja tego portalu się zorientowała (…) i w mgnieniu oka zaczęły znikać wpisy i profile różnych organizacji, a także osób prywatnych” – przypomniał Damian Kita z ONR.

„Mówi się, że niedługo informacje będą częściej przekazywane za pośrednictwem portali społecznościowych, niż za pośrednictwem tradycyjnych mediów. Dlatego też w sytuacji, gdy koncern nie podlega polskiemu prawu, a powinien, nie może dyktować nam tego, co w Polsce będzie dozwolonym przekazem publicznym, (…) ponieważ jest to typowe zagrożenie suwerenności Polski” – przestrzegał Witold Tumanowicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjatv
Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.
eMisjaTV
Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?
eMisjaTv
Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali
Enjoyed this video?
Wiec przeciw cenzurze Facebooka. Przemawia prof. Jerzy Robert Nowak
"No Thanks. Please Close This Box!"