Gackowska: „Nie pozwolimy, aby ktoś kpił z ofiar stanu wojennego”05:21

  • 7,724 wyświetleń
Opublikowane 12 grudnia 2016

„Nie pozwolimy, aby ktoś kpił z ofiar stanu wojennego”

Natalia Gackowska z ONR podczas marszu „Antykomuny” w Łodzi mówiła, że Polska powoli się zmienia. W przestrzeni publicznej postępuje dekomunizacja, a w parlamencie nie ma już przedstawicieli tzw. postkomuny. „To jest po części nasza zasługa. (…) Organizujemy od lat spotkania i wykłady, które odkłamują rzeczywistość. (…) Już nie widać na ulicach młodzieży w koszulkach z Che Guevarą, czy liściem marihuany” – twierdzi młoda patriotka.

Rzeczywiście, zapanowała wręcz moda na symbolikę narodową. Powstają filmy i wychodzą płyty dedykowane żołnierzom NSZ. Na każdym kroku trwa walka o odkłamywanie historii. To jednak nie koniec drogi narodowej. „Nie możemy osiąść na laurach. Dzieło nie zostało dokończone. Widzimy też ugrupowania, które zaczynają nawiązywać do niechlubnej tradycji komunistycznej. My się na to nie godzimy. (…) Nie pozwolimy, aby ktoś kpił z ofiar stanu wojennego, ludzi internowanych, którzy przechodzili ścieżki zdrowia” – mówi Gackowska w kontekście ostatnich wystąpień na wiecach KODu. Członkowie tej organizacji twierdzą, że boją się powtórki z historii. Czują się represjonowani. Przedstawicielka ONR stwierdza tu jasno, że: „KOD zawłaszcza symbolikę „Solidarności” (…) Zresztą, jeżeli oni czują się represjonowani, to co mają powiedzieć uczestnicy Marszu Niepodległości z 2012 czy 2013 roku, gdzie były jawne łapanki i represje policji?” – pyta przekornie Gackowska.

Antykomuna 2016 – „Beton popękał” –

Beton popękał! – ”Antykomuna” 2016

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Kulińska: „Najgorzej bać się przyjaciół. Obecność obcych wojsk obniża wartość kraju”.
eMisjaTv
Braun: „Niezależne media stworzyły wyłom w systemie”
eMisjaTv
Wilk: „Nam nie chodzi o pieniądze, lecz zasady”
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"