Episkopat wspiera „nachodźców” – naiwność czy dywersja?00:00

  • 0
Opublikowane 26 listopada 2021

Episkopat wspiera „nachodźców” – naiwność czy dywersja?

Kryzys migracyjny trwa nadal, tak samo jak stan wyjątkowy na pograniczu. W tle dyplomatycznych i militarnych aspektów głos zabrał polski Kościół. Jednak przewodniczący Episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki, zaapelował o przeprowadzenie w parafiach na terenie Polski zbiórki na rzecz… potrzebujących „uchodźców”.

To dość zaskakujący ruch wobec sytuacji, gdy prawica pomimo politycznych podziałów wspiera pograniczników i żołnierzy broniących granic, a atakowani są oni w niewybrednych słowach przez lewicowe „autorytety” i „celebrytów”. Słów wsparcia dla funkcjonariuszy znajdujących się na granicy w komunikacie Episkopatu zabrakło.

Apel przewodniczącego KEP skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Z przykrością muszę powiedzieć, że dzisiaj sytuacja jest taka, że Episkopat na pięć dni odizolował się na Jasnej Górze. (…) Sama zbiórka moim zdaniem jest nietrafiona. Dlaczego równolegle nie ma zbiórki czy apelu, żeby wspierać rodziny albo mieszkańców strefy przygranicznej?” Napisał też na Twitterze: „Dodam, że jako ksiądz i podporucznik rezerwy jestem gotów pojechać do pomocy na granicę, o ile dowództwo Straży Granicznej wyrazi taką potrzebę. Mam swoje lata, ale obsługiwać kuchnię lub stać na warcie mogę.”

Dlaczego Episkopat przyjął taką postawę wobec wydarzeń na wschodniej granicy? To koniunkturalizm, naiwność czy świadome działanie? O to zapytamy ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?”

 

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
isakowicz
"No Thanks. Please Close This Box!"