Dokąd zmierzamy? Niebezpieczne eksperymenty gospodarcze00:00

  • 0
Opublikowane 13 listopada 2019

Dokąd zmierzamy? Niebezpieczne eksperymenty gospodarcze

Rząd PiS przez całą pierwszą kadencję chwalił się, że dzięki jego polityce zmniejszyła się luka w budżecie, poprawiono ściągalność niektórych podatków co umożliwiło finansowanie bogatych programów socjalnych obiecanych w trakcie kampanii wyborczej. Jednak kolejne posunięcia i pomysły rządu Mateusza Morawieckiego zdają się przeczyć tym zapewnieniom. I tak trudne i zbiurokratyzowane procedury fiskalne względem prywatnych firm mają ulec dalszej komplikacji, a sam prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi, że „jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy, że się do niej nie nadaje”.

Jednocześnie eksperci alarmują, że zmniejszenie deficytu i „zrównoważony budżet” to po prostu efekty kreatywnej księgowości prowadzonej przez obecne władze, a lukę na kolejne programy socjalne wypełni zabranie 15 % oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Eksperci ekonomiczni ostrzegają, że dalsze brnięcie w sztuczki księgowe może skończyć się katastrofą.

O to, czy polska gospodarka wytrzyma dalsze sztuczki i bogatą politykę socjalną Kamil Klimczak zapyta ekonomistę, byłego posła i europosła doktora Dariusza Grabowskiego, reprezentującego środowisko „Polska Nas Potrzebuje”.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"