Dokąd Zmierzamy – [24] – Grzegorz Braun (05.2017)52:01

  • 87,796 wyświetleń
Opublikowane 6 maja 2017

Grzegorz Braun (05.2017)

„W kraju rządzonym przez żoliborskich socjalistów, umeblowanym przez masonerię, ani wiara, ani rodzina, ani własność na pewno nie są szanowane” – mówi reżyser i publicysta Grzegorz Braun w odniesieniu do rządów tzw. „dobrej zmiany”.

„Mamy do czynienia z wyzyskiem fiskalnym jak przed wojną. Rozbudowie ulega aparat państwowy, a za nasze pieniądze stawia się monumenty socjalizmu. W takich warunkach Polska nie może odbić się gospodarczo” – zauważa Braun. Jego zdaniem równie źle wygląda polityka zagraniczna. „Mamy pełną wasalizację wobec ośrodków zewnętrznych. (…) Przed wojną sanacja przynajmniej popełniała błędy suwerennie. (…) Dziś mamy w kraju anglosaskich żołnierzy. Oni nie wykonują i nie będą wykonywać rozkazów wydanych przez polskie sztaby. Pan prezydent [zwierzchnik sił zbrojnych – przyp. red.] może najwyżej miło do nich przemówić”.

W tym kontekście Braun zwraca uwagę na relacje rządu z krajami, które przysłały kontyngenty żołnierzy. „Nie rzadziej niż raz w tygodniu jakaś gazeta zaliczana do, jak to się mówi – poważnych gazet, publikuje tekst o tym, że w Polsce demokracja liberalna nie domaga, że wzmagają się tendencje autorytarne”. A przecież dowódcy obecnych u nas żołnierzy NATO są generałami i ministrami państw, gdzie piętnuje się działania polskiego rządu. Rodzi to sporo wątpliwości, jednak Braun sugeruje, że w tym chaosie może być porządek. Reżyser wskazuje tu na wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego, który niedawno miał stwierdzić, że obecne rządy w Polsce to sprawa przejściowa. Czy już zapadła decyzja o przełożeniu wajchy na opozycję? A może PiS ma jeszcze coś do wykonania, zanim odda władzę?

Więcej o tym w 24 odcinku serii „Dokąd Zmierzamy”.
Na program zaprasza gospodarz, Piotr Korczarowski.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Kulińska: „Najgorzej bać się przyjaciół. Obecność obcych wojsk obniża wartość kraju”.
eMisjaTv
Braun: „Niezależne media stworzyły wyłom w systemie”
eMisjaTv
Wilk: „Nam nie chodzi o pieniądze, lecz zasady”
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"