Dokąd Zmierzamy – [24] – Grzegorz Braun (05.2017)52:01

  • 0
Opublikowane 6 maja 2017

Grzegorz Braun (05.2017)

„W kraju rządzonym przez żoliborskich socjalistów, umeblowanym przez masonerię, ani wiara, ani rodzina, ani własność na pewno nie są szanowane” – mówi reżyser i publicysta Grzegorz Braun w odniesieniu do rządów tzw. „dobrej zmiany”.

„Mamy do czynienia z wyzyskiem fiskalnym jak przed wojną. Rozbudowie ulega aparat państwowy, a za nasze pieniądze stawia się monumenty socjalizmu. W takich warunkach Polska nie może odbić się gospodarczo” – zauważa Braun. Jego zdaniem równie źle wygląda polityka zagraniczna. „Mamy pełną wasalizację wobec ośrodków zewnętrznych. (…) Przed wojną sanacja przynajmniej popełniała błędy suwerennie. (…) Dziś mamy w kraju anglosaskich żołnierzy. Oni nie wykonują i nie będą wykonywać rozkazów wydanych przez polskie sztaby. Pan prezydent [zwierzchnik sił zbrojnych – przyp. red.] może najwyżej miło do nich przemówić”.

W tym kontekście Braun zwraca uwagę na relacje rządu z krajami, które przysłały kontyngenty żołnierzy. „Nie rzadziej niż raz w tygodniu jakaś gazeta zaliczana do, jak to się mówi – poważnych gazet, publikuje tekst o tym, że w Polsce demokracja liberalna nie domaga, że wzmagają się tendencje autorytarne”. A przecież dowódcy obecnych u nas żołnierzy NATO są generałami i ministrami państw, gdzie piętnuje się działania polskiego rządu. Rodzi to sporo wątpliwości, jednak Braun sugeruje, że w tym chaosie może być porządek. Reżyser wskazuje tu na wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego, który niedawno miał stwierdzić, że obecne rządy w Polsce to sprawa przejściowa. Czy już zapadła decyzja o przełożeniu wajchy na opozycję? A może PiS ma jeszcze coś do wykonania, zanim odda władzę?

Więcej o tym w 24 odcinku serii „Dokąd Zmierzamy”.
Na program zaprasza gospodarz, Piotr Korczarowski.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"