Czy w Polsce opłaca się uczciwie prowadzić firmę?1:37:01

  • 0
Opublikowane 24 stycznia 2017

Czy w Polsce opłaca się uczciwie prowadzić firmę?

Uczciwe prowadzić firmę, a przy tym spokojnie zarabiać wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza w Polsce. Świetnie zdają sobie z tego sprawę uczestnicy konferencji „Mennica”, zorganizowanej przez środowisko Pobudki. Wysokie i skomplikowane podatki, zmienne prawo i papierologia to tylko niektóre z trudności, jakie czyhają na młodego przedsiębiorcę. Prelegenci opowiadają więc swoje doświadczenia i radzą na co warto uważać.

Prawdziwy problem zaczyna się jednak, gdy firma rzeczywiście funkcjonuje na uczciwych zasadach, przestrzega prawa, ponosi wszelkie koszta działalności, a mimo to generuje spore zyski. Wówczas mogą pojawić się „smutni panowie”, którzy zupełnie poza prawem „korygują” taką działalność. Jeśli właściciel intratnego biznesu nie przyjmie ich reguł gry, konsekwencje mogą być tragiczne. Przekonał się o tym m.in. Leszek Kopczyński z Bełchatowa. Jego syn nie wytrzymał nagonki na rodzinę i popełnił samobójstwo. Biorący udział w konferencji poseł Wójcikowski również wspominał o groźbach wobec jego rodziny, gdy zainteresował się jedną ze spółek na GPW. Zaledwie kilka dni po tym nagraniu zginął w nadal niewyjaśnionych okolicznościach.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
maxresdefault (1)
Światowy Nowy Porządek – teoria spiskowa czy fakt?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"