Chcą segregować naród rękami pracodawców!00:00

  • 0
Opublikowane 20 listopada 2021

Chcą segregować naród rękami pracodawców!

Kiedy kraje zachodu stosowały wobec swych obywateli totalitarne praktyki przymusu i szantażu, Polska miała być znów zieloną wyspą, gdzie panuje całkowita dobrowolność wyboru wobec najnowszych praktyk medycznych. Rząd co prawda rekomendował rozwiązanie, ale duża cześć narodu zdecydowała inaczej i pojawił się problem, bowiem władza najwyraźniej nie brała pod uwagę, że telewizyjna propaganda, autorytet celebrytów i kampanie społeczne nie przekonają milionów Polaków. Słowo się jednak rzekło i teraz byłoby głupio się z niego wycofać, więc opracowano nową strategię. Oto grupka posłów, a nie rząd, przygotowała projekt ustawy przerzucającej odpowiedzialność z urzędników na pracodawców, którzy mieliby teraz monitorować zabiegi medyczne swoich podwładnych i na tej podstawie orzekać w jakiej formule, na jakim stanowisku i czy w ogóle nadają się jeszcze do pracy. Firmy niezainteresowane tym jakże szlachetnym obowiązkiem mogłyby się spotkać z nowymi ograniczeniami, natomiast ich przenikliwa i szczerze zaangażowana w zdrowie publiczne konkurencja byłaby wręcz faworyzowana na rynku pracy. To z kolei jawny wyraz dyskryminacji i segregacji Polaków, od którego rząd umywa ręce, choć koncepcja wyszła właśnie z kręgów władzy. Do tego należy jeszcze dodać genialne pomysły pracy zdalnej tylko dla wiernych procedurom medycznym, podczas gdy potencjalni chorzy musieliby przedzierać się przez miasto do pracy oraz sugestię by pozbawić dostępu do rozrywki pewną niepokorną grupę sceptyków, a wyłoni się nam obraz pełnego zamordyzmu sanitarnego, od którego nasz kraj miał być przecież wolny.

Czy rzeczywiście grozi nam segregacja sanitarna i czy w świetle polskiego prawa, w tym przede wszystkim ustawy o ochronie danych osobowych oraz samej w sobie Konstytucji RP ma ona jakiekolwiek legalne podstawy? O tym już dziś w programie Piotra Korczarowskiego opowie poseł Robert Winnicki. Zapraszamy Państwa na kolejny odcinek serii z cyklu: „Dokąd zmierzamy”.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"