Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.00:00

  • 0
Opublikowane 17 października 2021

Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany

Szerokim echem odbił się ostatnio w mediach incydent z udziałem publicysty Rafała Ziemkiewicza, którego Anglicy nie wpuścili do kraju, gdyż – jak podobno uzasadniają – stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa ich państwa. Złośliwi twierdzą, że „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wielka”. Człowiek, który stanowczo protestował przeciw wpuszczaniu obcych na terytorium naszego kraju, sam został potraktowany za granicą jako element obcy kulturowo. Czy jednak zagadnienia te można porównywać? Ziemkiewicz zawsze zwracał uwagę na różnice kulturowe u przybyszy z Afryki i Bliskiego Wschodu masowo napływających do Europy. Tymczasem Europejczycy z Wysp Brytyjskich uznali, iż Polski konserwatysta jest im bardziej obcy, a wręcz wrogi wobec ich stylu życia i kultury. Ktoś mógłby stwierdzić, że to dlatego, iż od dłuższego czasu dystansujemy się od Unii Europejskiej, która stała się symbolem Starego Kontynentu. Warto jednak zadać pytanie, czy to nie zachodnie kraje UE już dawno wyłączyły się z łacińskiego kręgu kulturowego, na którym oparto ponadczasowe wartości europejskie. Czy nie jest więc tak, że Polacy wierni starym zasadom są karani za to, iż chcą pozostać w Europie jaką znamy od tysięcy lat?

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza rewolucja kulturowa, która na dobre ugruntowała swe zdobycze w krajach bogatego Zachodu, teraz zaczyna pożerać swe dzieci i nie powinniśmy w tym procesie przeszkadzać. Rewolucyjne absurdy i paranoja zabrnęły już tak daleko, że w szeregi rewolucyjnych frakcji wkradł się chaos, gdzie każdy występuje przeciw każdemu i wkrótce nastąpi finał całego procesu. Co zatem czeka Europę i jak ma odnaleźć się w niej polski patriota, aby nie stracić głowy w rewolucyjnej pożodze? O tym już dziś w programie Piotra Korczarowskiego z cyklu „Dokąd Zmierzamy” opowie nie kto inny, jak właśnie Rafał Ziemkiewicz.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
emisjatv
"No Thanks. Please Close This Box!"