Heinrich: „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”10:01

  • 13,195 wyświetleń
Opublikowane 20 października 2016

Paweł Heinrich – bloger (@Temidor), publicysta i aktywista społeczny, określony przez Bronisława Komorowskiego mianem „specjalisty od kur” zabrał radykalny głos w sprawie umowy z Kanadą. Według niego CETA to być albo nie być dla naszego narodu.

Jego zdaniem proponowana umowa handlowa z Kanadą stanowi zagrożenie dla nas oraz przyszłych pokoleń. Będziemy bowiem jedli żywność, której żaden robak nie tknie, ale dla nas ma być zdrowa. Oczywiście tylko w teorii, bo w praktyce stoi za nią obróbka GMO i wzbogacanie chemiczne. Większość z nas nie zwraca jednak na te aspekty uwagi. Owoce czy warzywa mają przede wszystkim ładnie wyglądać. Ich wartość zdrowotna jest jednym z ostatnich kryteriów naszego wyboru.

Ponadto Heinrich zauważa, że to właśnie umowa CETA, a nie TTIP leży w osi zainteresowania korporacji. TTIP z góry skazana była na porażkę, lecz trwające nad nią negocjacje odwróciły uwagę od umowy z Kanadą, która skądinąd nie budzi negatywnych skojarzeń z korporacjami. W rzeczywistości jest jednak to istny koń trojański.

Tymczasem „presstytucja” [sic!], czyli ogólnopolskie media zajęte są tematem wolności i demokracji w Polsce oraz czarnym protestem, wykreowanym po to by grać na naszych instynktach i odwracać uwagę od spraw kluczowych. Jeśli rząd wprowadzi CETĘ temat aborcji może powrócić ze zdwojoną siłą, bo zaczną się rodzić dzieci z nieznanymi wcześniej wadami genetycznymi. Będzie to brutalne pokłosie powszechnego spożycia żywności wzbogaconej chemicznie.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Braun: „Knebel jest mocno zaciśnięty”
eMisjaTv
Wielka sonda wyborcza – parlament 2019
eMisjaTv
Konwencja wyborcza Konfederacji w Rzeszowie
Enjoyed this video?
Paweł Marian Heinrich pod Komisją Europejską w Warszawie (eMisjaTv)
"No Thanks. Please Close This Box!"