Podzielą Polaków na kategorie?00:00

  • 0
Opublikowane 29 listopada 2021

Podzielą Polaków na kategorie?

Wydawało się, że kryzys epidemiczny się kończy, jesteśmy na „ostatniej prostej” i za chwilę nadzywczajne środki z jakimi żyjemy od marca ubiegłego roku odejdą do historii. Ale jak się okazuje – statystyki zachorowań galopują na całym świecie, a nowy wariant, jaki wykryto w Republice Południowej Afryki zmienia sytuację, gdyż ma on być odporny na dotychczas stosowane środki zabezpieczające.

Od kilku miesięcy na Zachodzie Europy wprowadza się stopniowo rozwiązania wykluczające osoby, które nie okażą tzw. „paszportu sanitarnego” z życia społecznego: dostępu do miejsc publicznych, edukacji, a nawet miejsc pracy. Rządowy projekt zmian, który miałby wprowadzić takie zmiany w Polsce, wskutek protestów społecznych nie trafił pod obrady Sejmu, a w to miejsce swoje propozycje regulacji przedstawili posłowie Czesław Hoc i Paweł Rychlik.

A nowy wariant rodem z Czarnego Lądu zaowocował kolejnym pakietem ograniczeń w życiu społecznym. Czy stanie się też pretekstem do wprowadzenia dyktatury sanitarnej? O tym w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?”. Gościem Kamila Klimczaka będzie prof. Mirosław Piotrowski.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"