Bosak: „Wynik 5-10% jest całkowicie w naszym zasięgu”08:01

  • 0
Opublikowane 4 marca 2019

Bosak: „Wynik 5-10% jest całkowicie w naszym zasięgu”

Niedawno zawiązała się pro-polska koalicja znana dziś pod nazwą: #Konfederacja – Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Ruchu Narodowego, wypracowanie tej wspólnej formuły trwało kilka miesięcy. W tym czasie koalicjanci odbyli setki zakulisowych rozmów, które zaowocowały wspólnym startem w wyborach do Europarlamentu. Najtrudniejszy był wybór formuły komitetu. Naturalnym rozwiązaniem byłaby koalicja kilku ugrupowań i organizacji, ale wzrósłby wówczas procentowy próg niezbędny do wprowadzenia swoich reprezentantów. Ostatecznie postawiono na komitet wyborczy wyborców, dzięki czemu do przekroczenia progu wystarczy wynik pięciu procent głosów. W nazwie komitetu znalazły się jednak odwołania do dwóch partii politycznych i kolejnych dwóch środowisk identyfikujących się ze swymi liderami.

Krzysztof Bosak nie kryje, że celem Konfederacji jest wprowadzenie uniosceptycznych reprezentantów do Europarlamentu, ale tłem owej koalicji jest także integracja polskiej prawicy ideowej, narodowej, wolnościowej i konserwatywnej.

„To co się właśnie zawiązuje, ta współpraca może być czymś znacznie więcej i to zależy tylko od nas. Jeżeli będzie sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego oczywiście możemy myśleć o wspólnym starcie na jesieni. Jeżeli będzie sukces, będziemy zmieniać Polskę, będziemy zmieniać polską politykę. (…) Wreszcie powstanie w Polsce prawdziwa, szeroka, konserwatywna siła polityczna” – mówi lider narodowców.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"