Bogaci, czy biedni, młodzi i nieszczęśliwi, bo z Polski?00:00

  • 0
Opublikowane 9 listopada 2021

Bogaci, czy biedni, młodzi i nieszczęśliwi, bo z Polski?

Młodzież, która wychowywała się w Polsce okresu transformacji ustrojowej pamięta biedę, upadające zakłady, bezrobocie, niebezpieczne osiedla, walkę o byt i życie od pierwszego, do pierwszego. Ten obraz został z nami na długie lata. Pokutował w naszej świadomości. Przyzwyczailiśmy się do wyobrażenia, że taki właśnie jest nasz kraj. Tymczasem minęło już ponad 30 lat i dojrzało zupełnie nowe pokolenie Polaków. Dzisiejsza młodzież, nawet ta pełnoletnia, dorastała w zupełnie innej rzeczywistości. Otoczona technologicznymi nowinkami, zapatrzona w modowe trendy, wychowana przez Internet, goniąca za poklaskiem, lajkami, uznaniem, mieszkająca z rodzicami, którzy często robili co mogli, aby ich pociechom niczego nie zabrakło. I rzeczywiście na pierwszy rzut oka niczego nie brakowało. Młodzi Polacy chodzą zazwyczaj dobrze ubrani, jeżdżą na drogie wakacje, mają dobre samochody, często mieszkają już na swoim, choć kupionym za pieniądze rodziców. A mimo to nie są szczęśliwi. Dlaczego? Może powodem jest brak więzi rodzinnych, brak czasu, pogoń za uznaniem rówieśników, albo to, że niektórym jest za dobrze. Powstają bowiem utwory o pragnieniu życia na krawędzi, walce ze światem, wyścigiem bez celu. A przecież to tylko jedna strona medalu, bo nie wszyscy mieli „życie z górki”. Niektórzy położyli swój los na szali wartości, ideałów, walki o prawdę, normalność i inne jutro. Jedni i drudzy czują się jednak nieszczęśliwi. Czują, że mogliby żyć inaczej, że jakieś piętno ciąży nad nimi. Czy tym piętnem obarczona jest nasza ojczyzna? Czy to fakt życia w Polsce sprawia, że tak wielu nie widzi tu perspektyw? Nie może znaleźć tu swojego miejsca?

O tym wszystkim już dziś w programie z cyklu „Dokąd zmierzamy”. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie patriota, narodowiec, a przede wszystkim raper Zbigniew „Basti” Woźniak.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"