Berkowicz: „Partie prounijne są antyeuropejskie!”06:01

  • 0
Opublikowane 24 maja 2019

Berkowicz: „Partie prounijne są antyeuropejskie!”

Konrad Berkowicz, jeden z liderów Konfederacji zauważa, że ruchy prounijne są tak naprawdę antyeuropejskie, ponieważ stoją na straży ideologii przeczącej wielowiekowym zasadom cywilizacji łacińskiej.

„W cywilizacji europejskiej były rodziny, małżeństwa, a tu są związki partnerskie, adopcje dzieci przez homoseksualistów itd. W Europie była władza rodzicielska, a tutaj dąży się do tego, aby jak najwcześniej wysyłać dzieci do żłobków i przedszkoli, gdzie naucza się je ideologii gender. W Europie było piękno różnicy między kobietą i mężczyzną, a za to piękno daje nam się Conchitę Wurst i Annę Grodzką. To jest właśnie Unia Europejska. Sztuczny, nowy, wspaniały świat, który zaprzecza wielotysiącletniej tradycji cywilizacji europejskiej”.

Różnic semantycznych w unijnej nowomowie jest oczywiście więcej. Zdaniem Berkowicza Bruksela ukradła Polakom pojęcie „solidarności”, które dziś należy re-definiować. Eurokraci twierdzą bowiem, że „solidarność” polega np. na zmuszaniu krajów członkowskich do przyjmowania narzuconej ilości imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. „Solidarność przymusowa to socjalizm, któremu jesteśmy przeciwni” – mówi Berkowicz i dodaje, że to nie jedyne pojęcie, którego znaczenie uległo wypaczeniu za pośrednictwem europejskiej lewicy. W kręgach grupy im. Altiero Spinellego mówi się np. o podwójnej suwerenności, aby stworzyć ułudę, w której państwa członkowskie nie tracą możliwości decydowania o sobie, za to zyskują dodatkową możliwość autokontroli poprzez centralę w Brukseli.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Dokąd zmierzamy? Syjonizm pod szczególną ochroną
eMisja
„Bez mediów nie istniejemy”, także na Śląsku!
eMisjaTv
Dokąd Zmierzamy? Cienie „Zakonu Okrągłego Stołu”
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"