„Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce”12:21

  • 0
Opublikowane 23 kwietnia 2016

„To będzie bardzo dziwna wojna. My będziemy ginąć, ale żadna bomba na Moskwę, Boston, Waszyngton, czy Petersburg nie upadnie” – mówi aktor i reżyser Wojciech Olszański, biorący udział w rekonstrukcji historycznej jako Aleksander Jabłonowski, członek „Związku Jaszczurczego”. Olszański zauważa, że o wojnie USA z Rosją od lat pisze Zbigniew Brzeziński, który do tego zadania poleca Polaków. W nakreślonym przez amerykańskiego doktrynera planie, wielka wojna ma być prowadzona przez USA na terenie Polski, Ukrainy, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Jej celem nie będzie jednak anihilacja Rosji. Wręcz przeciwnie! Głównym przegranym mają być kraje Europy Środkowej, natomiast potencjał militarny Rosji zostanie szybko odbudowany, aby wesprzeć USA w kolejnej wojnie. Tym razem przeciwko Chinom.

Czy nakreślony lata temu scenariusz może się rzeczywiście spełnić? Czy naprawdę Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce? Olszański wskazuje, że na Ukrainie rozegrano właśnie pierwszy akt tej tragedii, natomiast kryzys imigracyjny może być przygrywką do kolejnych działań.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
Jabłonowski
"No Thanks. Please Close This Box!"