Al-Malazi: „Polska jest na smyczy Stanów Zjednoczonych”12:01

  • 0
Opublikowane 19 lutego 2019

Al-Malazi: „Polska jest na smyczy Stanów Zjednoczonych”

Żyjący od kilkudziesięciu lat w Polsce dr Nabil Al-Malazi zwraca uwagę na szereg negatywnych aspektów podążania rządu PiS za wytycznymi amerykańskiej polityki zagranicznej. Ostatnio sporo mówi się o służebnej roli Polski wobec planów ataku USA na Iran. Malazi przypomina jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy teren naszej ojczyzny poświęca się w imię antyirańskiej narracji, która z kolei może być jedynie zasłoną dymną wobec poważniejszych planów dla Europy.

„Tutaj miały stacjonować amerykańskie rakiety w obronie Stanów Zjednoczonych, ale przewidywany atak miał być z Iranu i z Korei Północnej. (…) Zastanawiam się dlaczego akurat w Polsce, a nie np. na Cyprze, po linii? No bo przecież rakiety z Iranu nie będą leciały nad Polską tylko nad Morzem Śródziemnym” – zauważa al-Malazi.

Syryjczyk zwraca również uwagę na fakt, że Polska była potentatem w krajach takich jak Iran czy Libia, a z Iranem i Syrią zawsze miała znakomite stosunki. Zaangażowanie naszej armii w amerykańskich wojnach, zmieniło ten obraz diametralnie. Co gorsza, nasz kraj nie odniósł z tego żadnych korzyści.

Al-Malazi na pytanie czy czuje się Polakiem mówi: „Ja jestem Polakiem pochodzenia syryjskiego”, po czym dodaje: ” Myślę, że to jest nasza rola właśnie, Syryjczyków mieszkających w Polsce (…), że jeżeli ktoś krytykuje Polskę, od razu wyjaśniamy, że są to działania elity rządzącej, która jest proizraelska i my tutaj razem ze swoimi współobywatelami działamy, żeby tą reputację potwierdzić, żeby Polska była Polską”.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"