Afera na procesie Rybaka. Sąd dokonał selekcji Polaków40:01

  • 0
Opublikowane 5 kwietnia 2017

Afera na procesie Rybaka. Sąd dokonał selekcji Polaków

Z całą pewnością pamiętacie państwo rozprawę Piotra Rybaka, na której został skazany na 10 miesięcy bezwarunkowego więzienia za spalenie kukły Georga Sorosa. Przedsiębiorca odwołał się od wyroku, a sprawa trafiła do sądu drugiej instancji. 

Proces apelacyjny rozpoczął się od skandalu wywołanego decyzją prezesa sądu, który wprowadził przepustki uprawniające do wejścia na salę rozpraw. Takowe mieli jedynie przedstawiciele organizacji żydowskich oraz Obywatele RP. Sąd nie uznał za istotne poinformowanie o tym fakcie Piotra Rybaka oraz jego obrońcę. Na proces patrioty przyjechali ludzie z całej Polski, nikt nie mógł jednak przedostać się bez ważnej przepustki przez kordon policji, stojący w drzwiach sali rozpraw. Zdenerwowani ludzie na znak protestu zaczęli wznosić patriotyczne hasła a także odśpiewali hymn Polski.

Mimo okrzyków zza drzwi, sąd rozpoczął rozprawę. Oddano głos obronie, prokuratorowi i oskarżonemu. Obie strony były zgodne co do niewspółmierności kary do czynu. Obrońca wnosił o uniewinnienie Piotr Rybaka, ponieważ użycie słowa „żyd” na manifestacji nie miało charakteru pejoratywnego. Natomiast prokurator prosił o uznanie oskarżonego za winnego i ukaranie go pracami społecznymi.

Piotr Rybak po raz kolejny powtórzył, że kukła miała symbolizować Georga Sorosa, światowego spekulanta pochodzenia żydowskiego, odpowiedzialnego według niego za napływ uchodźców z Bliskiego Wschodu. Przypomniał również, że to nie on wykonał kukłę, a człowiek który miał przywieźć wydruk twarzy węgierskiego żyda, nie dojechał na manifestację. Na koniec swojej mowy podkreślił, iż zawsze będzie walczyć o Polskę – i w kraju i na obczyźnie. 

Po wyjściu z sali Piotr Rybak odniósł się do sytuacji, która miała miejsce przed rozprawą. Uznał to za jawną dyskryminację Polaków. „Jest to skandalem aby w polskim sądzie, w obiekcie publicznym, do którego może każdy obywatel Polski wejść, okazuje się że rodacy, patrioci nie zostali wpuszczeni na salę sądową” – skomentował decyzję sądu Rybak.

Wyrok w tej sprawie ogłoszony będzie 13 kwietnia b.r. w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, o godz. 13.30 w sali nr 2.

 

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Podzielą Polaków na kategorie?
isakowicz
Episkopat wspiera „nachodźców” – naiwność czy dywersja?
eMisjaTv
Czy Rosja szykuje się na Ukrainę? Wywiad USA przestrzega przed wojną!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"