Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?00:00

  • 0
Opublikowane 13 października 2021

Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?

Białoruś od lat jest kreowana przez ludzi sterujących europejską opinią publiczną na „ostatnią dyktaturę w Europie” – krwawy reżim, który rozprawia się bezwzględnie ze swoimi przeciwnikami i służy tylko utrzymaniu przy władzy Aleksandra Łukaszenki. Z drugiej strony środowiska stojące w opozycji do mainstreamu idealizują to państwo, jako ostoję normalności, wspaniały przykład nieliberalnego państwa, gdzie lud popiera swojego przywódcę.

Napięte relacje całego świata zachodniego z Białorusią nie ułatwiają poznania prawdziwego obrazu sytuacji u wschodniego sąsiada Polski, a narastająca konfrontacja – zwłaszcza trwający na zachodnich granicach Białorusi kryzys migracyjny – sprzyjają powielaniu propagandowych stereotypów. Mur nieufności między Polakami a Białorusinami utrudnia przedstawicielom mediów uzyskanie akredytacji od władz w Mińsku. Jednak dwójce Polaków, dziennikarzom tygodnika „Myśl Polska” udało się taką zgodę uzyskać i poznać białoruski punkt widzenia na sytuację wewnętrzną i zagraniczną naszego sąsiada.

Czy rzeczywiście Białorusini kochają prezydenta Łukaszenkę czy może go nienawidzą? Białoruś to dyktatura, rządzona niczym sowchoz, czy państwo podobne do innych, które je otaczają? O prawdziwym obrazie – Białorusi widzianej z bliska opowie w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?” publicysta „Myśli Polskiej” i prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego Przemysław Piasta.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTV
"No Thanks. Please Close This Box!"